כרטיסי SIM לגלישת אינטרנט ושיחות טלפון בחו"ל | טבלה השוואתית

כולנו רוצים שהטלפון יהיה מחובר לאינטרנט גם בחו"ל, בשביל לחפש מידע, לנווט, לתקשר בינינו / עם הארץ ועוד.

בדרך כלל הדבר החשוב לנו הוא חיבור אינטרנט מהיר ויציב, בעיקר כי באמצעותו אפשר לבצע שיחות טלפון לכל העולם בעלות אפסית / זולה, בנוסף לשימושי האינטרנט.

בשביל לגלוש בחו"ל יש לנו 3 אפשרויות:
– לרכוש חבילה מספק הסלולר שלנו – זה הכי פשוט, והכי יקר…
– לרכוש בארץ אך מגורם אחר כרטיס סים שכולל חבילת גלישה (ואולי גם שיחות) זו חלופה מאוד פופולרית בגלל יתרונות רבים, וטבלת ההשוואה שלהלן עוסקת בעיקר בה!
– לקנות כרטיס SIM מקומי – לרוב זה הכי זול, אבל לרוב גם הכי מסובך מבין החלופות שלעיל כי (בנוסף יש סיכוי שלא תמצאו כרטיס, או שתמצאו אך לא תצליחו להפעילו. לכן לדעתנו זה מומלץ רק למתקדמים או לא בביקור הראשון ביעד).

טבלת השוואה בין שירותי גלישה וטלפון בחו"ל
(חבילות תקשורת וכרטיסי SIM)

– הטבלה שלהלן נערכה לאחר עשרות בדיקות עצמאיות שלנו + בעזרת מטיילים נוספים.
– היא כוללת כרגע את 10 החברות הבולטות כיום בשוק למיטב היכרותנו, ובהמשך נוסיף עוד חברות.
– הנתונים נאספו במאמץ רב אך ייתכנו טעויות / עדכונים שלא משתקפים בטבלה.
להסבר על המאפיינים שבטבלה…

מאפיין / יכולת פרטנר / סלקום / פלאפון 012 מובייל הוט מובייל גולן טלקום גלובאל סים (פלאפון) 019 מובייל SIM2FLY World8
הסבר קצר: החברה מוכרת חבילות ללקוחותיה בלבד כרטיס SIM של פלאפון שנמכר ללקוחות כל החברות כרטיס SIM של 019 שנמכר ללקוחות כל החברות כרטיס SIM שנמכר ללקוחות כל החברות כרטיס SIM שנמכר ללקוחות כל החברות
האם נשארים זמינים במספר הקבוע שלנו?(הסבר..) כן כן כן כן מקבלים מספר זמני ועושים 'עקוב אחרי' מהקו הקבוע לזמני מקבלים מספר זמני ועושים 'עקוב אחרי' מהקו הקבוע לזמני כן כן
האם אפשר לקבל שיחות נכנסות מהארץ?
(הסבר..)
כן – בתשלום או כתלות בחבילה כן. בתוספת תשלום כן. בתוספת תשלום כן, כתלות בחבילה כן, אם רוכשים חבילת שיחות כן, ללא עלות נוספת כן, ללא עלות נוספת כן, אם נשארה לכם חבילת שיחות
האם אפשר לבצע שיחת טלפון מקומית בארץ היעד?(הסבר..) כן כן כן. 5.9 ₪ לדקה אפשר בתעריפים הרגילים והסבירים של גולן (זה לא חלק מהחבילה) כן! (חדש), כחלק מחבילת השיחות אם נרכשה כזו כן, כחלק מחבילת השיחות אם נרכשה כזו כן, ללא עלות נוספת כן, אם נשארה לכם חבילת שיחות
האם יתרת הגלישה והשיחות נשארת לנסיעה הבאה?(הסבר..) לא כן - למשך 3 שנים מרגע רכישת החבילה / טעינה נוספת לא לא כמעט - טעינה אחת מעורבת של 1GB גלישה בלבד / 100 דק' שיחות / SMS נשמרת עד 4 שנים. וטעינה נוספת של גלישה בלבד תוגבל ל-30 יום ורק לחלק ממדינות אירופה.
האם צריך להחליף כרטיס SIM בשביל להשתמש בשירות?(הסבר..) השירות מתאים רק למנויי החברה (ואז לא נדרשת החלפת סים) כן כן כן כן
במידה וצריך להחליף SIM - איך מקבלים אותו וכמה הוא עולה?(הסבר..) לא רלוונטי (השירות מתאים רק למנויי החברה. עקרונית אפשר לעשות מנוי לשבוע-שבועיים ואז לנתק, אך יש לבדוק אם חלות עלויות נוספות במקרה זה...) איסוף בחינם מחנויות בפלאפון בארץ או עלות חד פעמית לשליח כרטיס ה-SIM ניתן בחינם, נאסף בדיוטי פרי נתב"ג (בשני הטרמינלים) בדלפקי החברה או ממכונה אוטומטית כרטיס ה-SIM ניתן בחינם, האיסוף בנתב"ג מלוקרים שנמצאים מחוץ לטרמינל הרכישה והאיסוף בעיקר בסניפי דואר ישראל
רמת מחירים ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
קישור למחירון השירות מחירון פרטנר...
מחירון סלקום...
מחירון פלאפון...
מחירון... מחירון... מחירון... מחירון... מחירון מוזל לגולשי קליקו... מחירון... מחירון...
השורה התחתונה / למי זה מתאים? מתאים בעיקר לנסיעות קצרות למנוי החברות הללו שלא אכפת להם לשלם (לרוב) יותר, אבל להתעסק בזה פחות. מסלולים די משתלמים שמתאימים יותר למי שנוסע הרבה לחו"ל (ורוצה להיות מנוי קבוע של החברה). מסלולים די משתלמים שמתאימים יותר למי שנוסע הרבה לחו"ל (ורוצה להיות מנוי קבוע של החברה). מוצר איכותי שבדקנו בעצמנו, ובמחיר משתלם למי שטס לפחות פעם בשנתיים - בגלל האפשרות לשמירת היתרה. השירות 'רוכב' על הרשת ומערך השירות של חברת פלאפון.
אנחנו בקליקו משתמשים בעיקר ב-SIM הזה בנסיעות המשפחתיות ועבודה בחו"ל.
מוצר טוב שנבדק בהצלחה. המחירים בסדר (במיוחד לגולשי קליקו...), אך אין אפשרות לשמירת יתרה.
יש שיחות נכנסות חינם ואפשרות לביצוע שיחות מקומיות בחו"ל (לרוכשי חבילת שיחות).
במהלך 2019 החליפו טכנולוגיה והדיווחים מהשטח טובים (לפני כן היו תלונות).
מבחינת מחיר מאוד משתלם, הבעיה היא שקיבלנו הרבה מאוד תלונות על שירות הלקוחות ובעיות טכניות, ועל סיבוך באיסוף הסימים. מקווים לשמוע על שיפור בהמשך... המחיר משתלם אבל קיבלנו חוות דעת מעורבות על איכות הקליטה ועל אי-הבהירות במבנה החבילות (לא כולם שמים לב למשל שהטעינה הנוספת של 5GB היא רק ל-30 יום ורק לחלק מהמדינות של הטעינה הראשונה, או שהטעינה של 1GB היא מעורבת גלישה/שיחות).

הסבר על המאפיינים שבטבלה

 • האם נשארים זמינים במספר הקבוע שלנו? כשמחליפים SIM אז מתחלף המספר. אז יש לשים לב אם המספר שלכם מתחלף, ולעשות עקוב אחרי מהמספר הקבוע למספר הזמני.

  ומה לגבי ה-Whatsapp? אם המספר שלכם מוחלף אז וואטסאפ ישאל אתכם האם לעבור לחדש. בחרו 'לא' וזהו – הוא יישאר במספר הקבוע למרות שהחלפתם סים. מאוד פשוט.

 • האם אפשר לקבל שיחות נכנסות מהארץ? הסבר: לא בכל כרטיס ניתן לקבל שיחות מישראל, ומי שזה חשוב לו – צריך לקחת זאת בחשבון.

 • האם אפשר לבצע שיחה מקומית בארץ היעד? זה שימושי גם לצרכי עבודה וגם כשרוצים לדוגמה לחייג למלון או לאטרקציה, או לחברת השכרת הרכב במקרה חירום ועוד. אך גם אם אין בחבילה / בכרטיס הסים שלכם אפשרות לשיחה מקומית בחו"ל – הוסיפו קרדיט לאפליקציית סקייפ לדומה ותוכלו לחייג דרכה בקלות לטלפונים בלי שיש לכם קו טלפון בכלל

(לחצו לחזרה לטבלה…)

 • האם יתרת הגלישה והשיחות נשארת לנסיעה הבאה? זה חשוב בעיקר למי שנוסע הרבה כי יש חבילות שנגמרות אחרי מספר ימים, וכאלו שהיתרה שרכשתם נשארת לנסיעה הבאה (ואז הניצול של החבילה אופטימלי יותר, וזהו חסכון כספי ומינימום התעסקות בנסיעה הבאה).

 • האם צריך להחליף כרטיס SIM בטלפון בשביל להשתמש בשירות? בקצרה – כאשר אתם רוכשים חבילה מספק הסלולר שלכם אז לא צריך להחליפו. כאשר רוכשים מחברה אחרת – צריך, זו פעולה פשוטה ומהירה אבל לא כולם רוצים לעשות זאת (יש לוודא שיש לכם סיכת עזר להוצאת ה-SIM אם הטלפון שלכם דורש כזו).

 • במידה וצריך להחליף SIM – איך מקבלים אותו וכמה הוא עולה? יש חברות ששולחות לכם אותו הביתה, חלקן נותנות במרכזי שירות בכל הארץ, ולפעמים אפשר לקבלו בנתב"ג…

 • מה קורה כשנגמרת החבילה? זכרו שהשימושים בחו"ל תמיד מוגבלים ולכן חשוב לבדוק מראש האם החיוב ימשיך במחירים גבוהים, או שהוא ייעצר כדי שתוכלו להחליט אם לרכוש עוד?

(לחצו לחזרה לטבלה…)

הערות על שירות טכני ועל שימוש נכון בכרטיס ה-SIM / חבילת הגלישה ושיחות

 1. שיחות לישראל – ברוב כרטיסי ה-SIM שנמכרים בארץ אפשר להתקשר מחו"ל לארץ, המחירים משתנים לפי המקרה ולפעמים יש בנק דקות ולפעמים מחיר לכל דקה – בדקו זאת מראש. אבל גם אם אי אפשר זה בכלל לא נורא כי אפשר להתקשר בקלות עם אפליקציות שדורשות רק קו אינטרנט, ראו סעיף 3 להלן…

   

 2. SMS – בחלק אפשר לקבל SMS וגם לשלוח לארץ, ובחלק לא. מכיוון שכיום זו אפשרות שפחות משתמשים בה אז לא סקרנו אותה במסודר בטבלה.

   

 3. רוצים לחייג בעלות אפסית למספרי טלפון קוויים וניידים בחו"ל ובארץ בלי חבילת שיחות? זה די פשוט – זכרו שכאשר יש לכם חיבור אינטרנט אז תוכלו לעשות זאת באמצעות אפליקציות שמאפשרות שיחות לטלפונים כמו Skype ואחרות (בסקייפ – לחצו על Get credit בתוך האפליקציה, זה עובד מעולה).

   

 4. קליטה ושירות טכני – זהו מדד שקשה מאוד לכמת ולהשוות. כמעט כל החברות מציעות מספר ערוצים לשירות ותמיכה דרך SMS, Whatsapp, שיחת טלפון, מסנג'ר וכדומה. וקחו בחשבון שבקיץ (וכשבישראל לילה או חג) – קשה יותר לקבל תמיכה…
  בנוסף – יש כרטיסים שעובדים ב-50 מדינות ויש ב-150, יש כאלו שמתחברים מיד ויש כאלו שדורשים הגדרות…

   

 5. הכנת המכשיר לשימוש בחו"ל – יש לוודא כי הוא פתוח לגלישה בחו"ל (זה נקרא Roaming), ועדיף שמצב חיפוש הרשת הסלולרי יהיה על 'אוטומטי', אך בכל מקרה יש לקבל הנחיות מסודרות מהחברה ממנה רכשתם כרטיס סים / חבילה. אחרת כלום לא יעבוד…

   

 6. השתמשו בחבילת הגלישה בתבונה – הורידו מפות מראש, כבו אפליקציות שזוללות נפח גלישה, אל תעלו סרטונים ותמונות באופן תדיר אלא אם אתם חייבים.

   

 7. בדקו אם אפשר להפעיל בכרטיס 'שיתוף רשת' (Hotspot) – זה אומר שתוכלו להפעיל את הטלפון במצב ראוטר אלחוטי כך שטלפונים אחרים יוכלו לגלוש דרככם. לא כל כרטיס מאפשר זאת, ובכל מקרה אפשרות זו צורכת נפח גלישה רב (במיוחד כאשר מחשבים גולשים ולא טלפונים).
  טיפ קליקו – אם אתם מתכוונים להפעיל שיתוף רשת ולגלוש דרך מחשב נייד – אז היכנסו להגדרות הרשת האלחוטית שיצרתם דרך המחשב והגדירו אותה כ-Metered Network. זה יגיד למחשב להשהות עדכוני מערכת והורדות נוספות שאינן דחופות ושזוללות נפח קו.

(לחצו לחזרה לטבלה…)

מה יותר כדאי? סים מקומי בחו"ל או סים  / חבילה מהארץ?

התשובה כמובן תלויה בשימושים הדרושים לכם.

יש מדינות בהן סים מקומי מאוד מאוד זול כמו פולין או רומניה, ואז שווה לחלקנו להשקיע זמן בקנייתו ובהפעלתו. אך ברוב המדינות עדיף לדעתנו לבוא עם סים מהארץ כדי שתהיה תקשורת רצופה וזולה (במיוחד בגרמניה שבה מקשים על זרים לרכוש כרטיסי סים מקומיים).

כמובן שמי שהכי חשובה לו הנוחות והמחיר אינו שיקול כמעט – עדיף לו לקחת חבילת גלישה מספק הסלולר הישראלי שלו, רובן ממש טובות ברמה הטכנית, ולא דורשות החלפת סים. אך המחיר יהיה גבוה פי כמה.

נעשה חישוב לדוגמה, למטייל באוסטריה למשך 7 ימים:

רכישת סים מקומי באוסטריה

של חברת A1 האוסטרית למשל, תעלה כ-10 יורו ל-5 ג'יגה, עם הגבלת תוקף לשבוע עד 30 יום (כלומר לנסיעה אחת).
המשתמש הממוצע צורך כ-250 מגה ליום (לשימוש חופשי בפייסבוק, Whatsapp מיילים, ניווט…), כלומר בטיול של שבוע משתמשים בכ-1.75 ג'יגה, והשאר נמחק אחרי כמה ימים.
בחישוב מהיר ישלם המשתמש בדוגמה זו 10 יורו לשימוש באינטרנט בטיול שלו, כי אמנם לא ניצל את כל החבילה, אך היא נמחקת לאחר כמה ימים…

 • זה מחיר טוב, אך במקביל יש לזכור שצריך להשקיע זמן בחיפוש חנות, רכישה ואקטיבציה (ושרכישה בנמל התעופה תעלה משמעותית יותר).
 • – כמובן שיש לציין כי כרטיסים מקומיים מציעים לעתים גם שיחות מקומיות בחינם, שזה שימושי לעתים.

רכישת כרטיס סים מהארץ

של גלובל סים, תעלה כ-36 יורו ל-5 ג'יגה, עם שמירת יתרה ל-3 שנים.

אותו משתמש שנסע לשבוע וצרך 1.75 ג'יגה ישלם במקרה זה 12.6 יורו על חיבור לאינטרנט.
כלומר הבדל של 2.6 יורו בסה"כ מעלות סים מקומי. והיתרה בכרטיס שרכש בארץ נשמרת ל-3 שנים.

 • המטייל לא היה צריך להשקיע זמן בחיפוש חנות, או לקחת סיכון שכלל לא ימצא סים מתאים.
 • יש לציין כי השיחות לארץ (או מקומיות) בכרטיסים שמביאים מהארץ – לא תמיד זולות, כ-1 ש"ח לדקה (שיחת Whatsapp לא עולה כלום למעט שימוש קל ביתרת הגלישה).
 

רכישת חבילת גלישה מספק הסלולר הישראלי

למשל מסלקום, תעלה 239 ש"ח ל-2 GB (ובואו נקווה שהמשתמש לא יעבור את ה-2GB…),
כלומר ישלם מעל ל-66 יורו לטיול!

 • היתרון היחיד כאן הוא שלא צריך להוציא את ה-SIM מהמכשיר.


הערה נוספת על סים מקומי – 
כאשר נוסעים כמשפחה עם ילדים, שווה לדעתנו לרכוש להורים סימים טובים מהארץ כדי להבטיח רציפות תקשורת ומחיר ראוי, אך לילדים כן כדאי במקרים רבים לרכוש דווקא כרטיס סים מקומי – גם כי הם צרכני וידאו ותמונות כבדים, וגם כי מדובר בהוצאה של מספר סימים נוספים אשר אפשר לקחת את הסיכון שלא יעבדו 100%.

Subscribe
Notify of
guest
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אירמה
אירמה
25 בדצמבר 2019 10:50

היתרון הכי חשוב היום זה שמירת היתרה של הגלישה או השיחות.
והשני זה שיחות נכנסות חינם – אבל רק למי שזה חשוב לו (אחרת לא חייבים לבחור חברה בגלל זה)

טל (קליקו)
Admin
טל (קליקו) (@kliccotravel)
25 בדצמבר 2019 10:52
Reply to  אירמה

נכון.
כל אחד צריך לבחור את ה-SIM או חבילת הגלישה שמתאימים לצרכים שלו, אין משהו אחד שטוב לכולם.

משה כהן
משה כהן
19 בפברואר 2020 8:41

שאלה: במידה וכמה משפחות נוסעות ולכולם יש שיחות חינם במדינת היעד, האם השיחות ביניהן נחשבות גם כן שיחות פנימיות?

טל (קליקו)
Admin
טל (קליקו) (@kliccotravel)
19 בפברואר 2020 8:52
Reply to  משה כהן

הי משה
שאלה מעולה, התשובה תלויה באיך החברה שמספקת לך את חבילת הגלישה (או כרטיס ה-SIM) מגדירה את הקו שלך כשאתה בחו"ל, אם הוא ישראלי או לא. ואיך מבנה התשלום שהם גובים בכל סוג של שיחה.
אתה צריך לפנות אליהם בשאלה זו

מדריך טיולים
מדריך טיולים
25 בפברואר 2020 1:30

הכרטיס סים הטוב ביותר עם התמורה הגדולה ביותר שייך לחברת גלובוס נט תקשורת , בדקתי ניסיתי והופתעתי מחירים זולים ויתרה כספית נשמרת כל הזמן ללא פקיעת תוקף

טל (קליקו)
Admin
טל (קליקו) (@kliccotravel)
29 בפברואר 2020 18:23

תודה "מדריך טיולים" 🙂
דווקא רשום באתר שלהם בכל החבילות שאני ראיתי שהתוקף עד 14-30 יום. והמחירים מאוד משתנים לפי החבילה – בחלק זולים ובחלק לא. מה שבטוח – מורכב להבין את החבילות שיש שם.
לא שזה רע… חשוב להתאים כרטיס סים לפי הצרכים האישיים, אבל זה לא מתאים למה שרשמת.

חיים
חיים
20 בינואר 2021 21:56

גולן טלקום ממש יקרים ואין שיחות נכנסות חינם, טעות שחייבים לתקן.
תודה רבה

טל (קליקו)
Admin
טל (קליקו) (@kliccotravel)
22 בינואר 2021 10:22
Reply to  חיים

תודה חיים על ההערה – עדכנו. הם אכן שינו את התנאים ועכשיו זה תלוי בחבילה.
אני מקווה שכשתיגמר תקופת הקורונה נעשה עוד עדכון מקיף על כל הטבלה.

מוטי
מוטי
20 במרץ 2022 10:09

נסיעה לתקופה של 5-6 שבועות לאלסקה וקנדה – יהיו הרבה שיחות מקומיות בארצות היעד – האם היית ממליץ על סים מקומי או גלובאל-סים ?

חני
חני
1 ביולי 2022 12:15

שלום. יש לך מושג האם לחברןת שמוכרות סימים יש סים לטלפון כשר טלפון כשר ? תודה מראש

טל (קליקו)
Admin
טל (קליקו) (@kliccotravel)
16 באוקטובר 2022 12:36
Reply to  חני

הי חני
לצערי איני מכיר סים כשר (אבל זה לא אומר שאין כזה :-))

שי א.
שי א.
18 ביולי 2022 11:40

הדבר הנוסף שלא בדקתם/השוותם הוא – eSim כמו למשל של חברת airalo, כי אז: א. לא צריך להחליף סים, ב. מחליפים רק רשת, ג. מחירים זולים הרבה יותר!

Last edited 6 months ago by שי א.
טל (קליקו)
Admin
טל (קליקו) (@kliccotravel)
16 באוקטובר 2022 12:39
Reply to  שי א.

תודה שי, בקרוב נעדכן 🙂
(ד"א – דווקא על airalo איני ממליץ כי מהתגובות שאנחנו מקבלים ממטיילים – השירות איטי ויש בעיות קליטה מחוץ לערים ביעדים רבים, אבל הטכנולוגיה אדירה ויש עוד חברות בשוק).
לבינתיים – מידע עדכני נוסף על esim יש כאן…