מדריכים, הסברים והנחות

חיפוש טיסות בכל החברות

 

אתרים ומדריכי טיולים

מסלול טעימות למאכלים ספרדיים מסורתיים במדריד

זהירות – שחיתות קולינרית לפניכם 🙂

זהו מסלול טעימות מומלץ למי שרוצה להספיק לטעום ממטעמי המטבח הספרדי במדריד, שאינם מנות מבושלות, תוך שעה אחת ובהליכה קצרה של 300 מטרים!

נתמקד בבו בצ'ורוס, טוּרון, טאפאס ולמי שלא אוכל כשר גם חַמוֺן.

זהו אמנם מסלול נדוש שנמצא בלב ליבו של האזור התיירותי ברחוב מאיוֺר במדריד (Calle Mayor), אך מי שילך בו יוכל להספיק ולטעום את מיטב המאכלים המסורתיים של ספרד תוך פרק זמן קצר, ולעולם לא יוכל לומר יותר לדוגמא שאינו יודע מהו טוּרוֺן 🙂

נתחיל דווקא במתוקים שגם נמצאים בסמוך זה לזה, ומהם נמשיך לשוק סאן מיגל.

צ'וּרֶריה לה פארולאס (Churreria Las Farolas) רחוב מאיוֺר 11 (Calle Mayor 11)

הצ'וּרוֺ הוא המקביל למאפה אצלנו. בספרד במקום קפה ומאפה תאכלו בבוקר צ'ורו ושוקו חם. הצ'ורוס שהם מאכל מקובל גם בפורטוגל השכנה, הובאו אל חצי האי האיבּרי כנראה במאה ה-15 על ידי סוחרים פורטוגלים בדרכם חזרה מהמזרח. החיבור עם השוקו החם נעשה לאחר הכיבוש הספרדי של מקסיקו במאה הבאה וייבוא המשקה הטעים והמעניין חזרה אל יבשת אירופה. כך שזהו בעצם מאכל בינלאומי שנהיה לאומי ולחלק מהתרבות הספרדית בת זמננו. הצ'ורוס עשויים מבצק קמח רגיל בתוספת סוכר וחמאה והם מטוגנים בשמן עמוק. זהו אחד מהמאכלים הלאומיים המסורתיים כיום בספרד. את הצ'וּרוֺס אוכלים כך שראשית בוצעים אותם ואז טובלים בשוקו הסמיך (או בקרמל).

בחנות זו תוכלו לקנות את הצ'וּרוֺס המקוריים בעלות של 2 יורו לחמישה צ'וּרוֺס ושוקו חם וסמיך לטבילתם בו ב-2.5 יורו נוספים. זוהי ללא ספק מנה המספיקה לשני אנשים והשוקו מספיק אף לטבילת עשרה צ'וּרוֺס בתוכו. התשלום יעשה מראש בכניסה ואז ניתן לשבת או לקחת. מומלץ לשבת שכן זהו מאכל שאם אוכלים בהליכה עלול ללכלך. מה שטוב בצ'וּרֶריה לה פארולאס שהצ'וּרוֺס מטוגנים בה ישר במקום בשמן זך ונקי. זוהי רשת ויש לה כמה מיקומים במדריד.

החנות הזו ברחוב מאיוֺר פתוחה כל יום מ-7 בבוקר ועד 11 בלילה.

טוּרוֺנס ויסֶנס (Torrons Vicens) רחוב מאיוֺר 41 (Calle Mayor 41)

ספרד כמו ישראל ניחנת במזג אוויר ים תיכוני המתאים לגידול שקדים. גם בספרד ובמדריד ניתן לראות סביב ט"ו בשבט את פריחת השקדיות הלבנה ועם השקדים הללו רקחו הספרדים הידועים בכישרונם בבישול, ממתק טעים ובריא יחסית – הוא הטוּרוֺן.

שני הטורונים המסורתיים

הטוּרוֺן הוא ממתק עשוי עיסת שקדים, דבש וחלבוני ביצה עם תוספות שונות.
ישנם שני סוגי טוּרוֺן מסורתיים, הראשון הוא כזה בו השקדים נטחנים דק דק ועל כן מראהו חלק והוא גם רך יותר. השני הוא כזה בו השקדים נחתכים ושומרים על צורתם ונדבקים אחד לשני כאשר הם משתלבים עם עיסת הדבש והחלבון, על כן בצורתם הסופית הם קשים וקריסיפיים. בכל מקרה, שני הסוגים המקוריים מכילים מעל 60% שקדים ועל כן בריאים יחסית לממתקים אחרים. כיום גם מכינים טוּרוֺן בכל מיני וריאציות הכוללות שוקולד ומיני מתוקים אחרים.

לקראת חג המולד אין משפחה ספרדית שלא תקנה את הטוּרוֺן בטעמים שונים ובכמויות ועל כן הוא נחשב לממתק חגיגי ולא ככזה שאוכלים יום יום. יחד עם זאת כתיירים, מותר לנו להתענג ואף לקנות ולהביא הביתה משהו מהתענוג הזה.

אף על פי שבחנות זו תראו כמעט אך ורק תיירים, המוצרים הם אוטנטים וטעימים גם לחך הספרדי. בחנות יש טעימות של כמעט כל המוצרים ותוכלו לבחור איזה מהם תקנו ותיקחו הביתה או למלון.

החנות פתוחה בכל יום מימות השבוע מ-10 בבוקר ועד 10 בערב והיא חלק מרשת בכל רחבי ספרד.
החנות ממש סמוכה לשוק סאן מיגל ונמצאת ברחוב מאיור 41 כאמור.

שוק סאן מיגל המקוּרה (Mercado de San Miguel) פלאזה סאן מיגל בקצה רחוב מאיור (Plaza de San Miguel)

זהו שוק הטאפאסים המפורסם ביותר הנמצא בסמוך לפלאזה מאיור. אין תייר שלא עובר בו, אך למרות זאת הטאפסים הנמכרים בו טעימים מקוריים ואוטנטים. חשוב לזכור שבמקום יש מעט מאוד מקומות ישיבה ויש לקחת בחשבון שככל הנראה תאלצו לאכול בעמידה.

שוק סאן מיגל

טאפא (Tapa) בספרדית הוא מכסה והמקור לשם הוא בברים באנדלוסיה בדרום ספרד שנהגו לכסות את המתאבנים שהם הגישו לליווי שתיית האלכוהול במכסה להגנה מפי הזבובים (שכן אנדלוסיה חמה מאוד). יש עוד כמה הסברים למקור השם אך הוא אינו ברור לגמרי, בכל אופן התוצאה טעימה מאוד ומקורית לספרד.

הטאפאסים הם בעצם מתאבנים קטנים הנאכלים בליווי שתיית אלכוהול ובמקור הם לא ארוחה. יחד עם זאת בשווקי האוכל והטאפסים ניתן לאכול מגוון רחב שלהם ובעצם הם יהוו תחליף לארוחה שלמה. הטאפסים כמעט תמיד יהיו עתירי מלח כדי לעודד שתיה, ושמן על מנת להקל על צריכת האלכוהול. על כן זיתים, אנשובי, נקניקים וגבינות מלוחות יככבו בין שלל הקומבינציות של הטאפסים שניתן לטעום במקום. ברוב המקרים אותם מרכיבים יונחו על פיסת טוסט או לחם דק ועליהם יזלפו שמן זית ספרדי זך.

טאפסים בדוכן בשוק סאן מיגל

הטאפאסים הקטנים ביותר יהיו בדרך כלל בעלות של יורו אחד או שני יורו ויש כמה דוכנים המציעים הנחה לכמות, כלומר 3 בחמש או קומבינציה אחרת. בנוסף, עם השנים, הטאפסים גם הפכו לשם נרדף למנה קטנה של מנה מסורתית כמו פאייה וגם כאלה תמצאו בשוק בעלות גבוהה יותר. בסאן מיגל מגישים גם סנגרִייה (4 יורו) שהיא היין הספרדי המתוק בתוספת הפירות ובירות ויינות ספרדיים למכביר.

מוזיאון דֶל חַמוֺן (Museo del Jamon) רחוב מאיור 7 (Calle Mayor 7) – לא לאוכלים כשר

במדריד יש כמה וכמה מוזיאון דֶל חַמוֺן רובם ככולם הם בעצם חנויות המוכרות נקניקים ומוצרי בשר ספרדיים.

ריחו של החַמוֺן שהוא בעצם בייקון מיושן אינו ערב לכל חותם, אך מי שאוהב אותו ישתגע כבר עם היכנסו לחנות. על קירותיה הגבוהים יהיו תלויים מאות רגלי חזיר מיושנות, שייושנו בצורה מסורתית על רכסי ההרים של ספרד. לכל אזור מסורת משלו בגידול החזירים עצמם, תזונתם ויישון החַמוֺן בסופו של דבר. כאן בחנות ניתן להתרשם ולרכוש חַמוֺן ממרבית האזורים בספרד וממרבית שיטות הייצור. השם הרשמי הוא חַמוֺן סֶרַנוֺ (Jamon Serrano) או רק סֶרַנוֺ (Serrano) שבתרגום חופשי הכוונה היא לחזיר שגדל ויוּשן בהרים של ספרד.

מחירו של החַמוֺן נקבע על פי רוב בהתאם לתזונת החזירים במהלך גידולם ובהתאם לגזעם. ככל שהחזיר ניזון מיותר בלוטי עץ האלון בימי חייו כך יהיה מחיר החַמוֺן שייוצר ממנו בסופו של דבר גבוה יותר. החַמוֺן המובחר ביותר הוא ה"פאטה נֶגרה איבֶּריקו". הכוונה היא לחזיר מזן איבּרי, שניזון אך ורק מבלוטי עץ האלון במשך כל חייו ורעה בשטחי המרעה החוסים בצילם של ארבעת סוגי האלון האופינים לחצי האי האיברי. "פאטה נגרה" בספרדית פרושו טלפיים שחורות, ואכן לחזיר האיבּרי שצבעו שחור והוא גם גדול מאוד, טלפיים שחורות אותן ניתן לראות גם במוצר המוגמר התלוי על קירות החנות. החַמוֺן הטוב ביותר הוא מאזור סלמנקה הקרובה לגבול פורטוגל ונמצאת בגובה של 800 מטר.

בשל הביקוש הגבוה לחַמוֺן שיוצר מחזירים שניזונו רק מבלוטי אלון, מייבאים לספרד מדי שנה אלפי טונות של בלוטים ממדינות אחרות בעולם ומאכילים בהם את החזירים. אך הספרדים שגאוותם ומסורתם חשובה להם, לא ישלמו את אותו המחיר על חַמוֺן שניזון מבלוטים מארצות אחרות. אלא ישלמו ממיטב כספם כדי לאכול את ה-חַמוֺן האורגינלי על פי מיטב המסורת הספרדית שניזון רק מבלוטי אלון של ארצם וגדל כל חייו על אדמתם.

עוד דבר שיש לשים לב אליו הוא שמוכרים גם רגלי חזיר מיושנות קדמיות, הללו נקראות פּאלטַה (Paleta). הרגליים הקדמיות תהיינה קטנות יותר, הן פחות 'נחשבות' ועל כן גם מחירן נמוך בהרבה. על כן המחמירים צריכים לוודא שהם קונים מוצרים רק מהחַמוֺן (רגליים אחוריות) ולא מהפּאלטַה (רגליים קדמיות).

החנות פתוחה כל יום מ-7 בבוקר ועד 12 וחצי בלילה, כאשר ביום ראשון היא נפתחת ב-10 בבוקר.

על אף כל הכתוב לעיל, למי שרוצה לקנות חַמוֺן על מנת לאכול במהלך הטיול או אפילו להביא חזרה לארץ, ניתן לרכוש בכל סופרמרקט מוצרי חַמוֺן מעולים ובעלות נמוכה יותר. כאשר בסופרים היותר טובים כמו מֶרקאדונה (Mercadona) וקורטֶה אינגלס (El Corte Ingles Supermercado)  ישנן ממש מעדניות ייעודיות לחַמוֺן שהן כמו מוזיאון דל חַמוֺן  בעצמן. במעדניות יכולים לחתוך לכם פרוסות ישר במקום ולאטום אותן בוואקום.